مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات- سوالات متداول سامانه پست الکترونیک
سوالات متداول سامانه پست الکترونیک

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/2/23 | 
ورودی جدید هستم و قادر به ساختن ایمیل نیستم و پیام "چنین داده هایی یافت نشد" را دریافت می کنم؟
به صفحه اطلاعات شخصی پورتال خود مراجعه نموده و مطمئن شوید که فیلدهای نام و نام خانوادگی انگلیسی، کد ملی، تلفن همراه (صفر ابتدای شماره هم باید وارد شود) و ایمیل دوم خود را وارد کرده اید. همچنین مطمئن شوید حروف نام و نام خانوادگی انگلیسی سهوا فارسی یا حروف ناشناخته در زبان انگلیسی نباشند، و یا نام و نام خانوادگی انگلیسی جابجا وارد نشده باشد
.اگر اطلاعات ناقص بود به دانشجو اطلاع داده می­شود تا نسبت به تصحیح اطلاعات خود از طریق اداره کل آموزش(دانشجویان مقطع کارشناسی) یا اداره تحصیلات تکمیلی(دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا) اقدام نموده و پس از رفع نقص، ایمیل خود را ایجاد نمایند. درصورت کامل بودن اطلاعات شخصی دانشجو، اپراتور به کارشناس پورتال آموزشی اطلاع می­دهد تا کارشناس مربوطه مشکل را بررسی نموده و مشکل احتمالی مرتفع گردد.

دانشجویان جدید الورود  چگونه پست الکترونیکی ( ایمیل) دانشگاه را  بسازند؟
 برای ساختن پست الکترونیکی دانشگاه پس از اطمینان از تکمیل اطلاعات شخصی (مواردی که با علامت "**"مشخص شده است) ، به آدرس (https://id.aut.ac.ir/) مراجعه نمایید، سپس دریافت نام کاربری را انتخاب نمایید.


رمز عبور ایمیل دانشگاهی را چگونه بازیابی نمایم ؟
با ورود به سامانه
https://id.aut.ac.ir و استفاده از گزینه بازیابی نسبت به دریافت رمز عبور خود اقدام نمایید .
من در مقطع تحصیلی قبلی خود ایمیل دانشگاهی را دریافت نموده و در مقطع جدید ایمیل خود را تغییر گروه نداده­ام. برای تغییر گروه چه کاری انجام دهم ؟
با شماره ۵۵۵۵ تماس بگیرید و موضوع را به اطلاع اپراتور امور مشترکین برسانید. شماره دانشجویی­های هر دو مقطع دانشجو توسط اپراتور بررسی می­شود و در صورت صحت، ایمیل ارتقاء گروه یافته و اپراتور به کارشناس مربوطه اطلاع می­دهد که آدرس ایمیل دانشجو در مقطع جدید درج گردد.
آیا دانشجویان  فارغ التحصیل امکان استفاده از ایمیل دانشگاه را دارند؟
ایمیل دانشگاهی مقطع کارشناسی بعد از فارغ التحصیلی غیر فعال میشود ولی ایمیل دانشگاهی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا فعال باقی می‌ماند.
نشانی مطلب در وبگاه مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات:
http://aut.ac.ir/find.php?item=10.3118.3669.fa
برگشت به اصل مطلب