مرکز فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی- اخبار مرکز
راه اندازی دومین سامانه جلسات آنلاین(meeting۲)

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/9/17 | 
در پی شیوع کرونا و شرایط نامناسب جهت برگزاری تجمعات، به ‌نظر می‌رسید که وجود یک سامانه‌ی ارتباطی بتواند تاحدی خلاء ارتباطات حضوری را جبران کند، بنابراین مرکزفناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه بر آن شد که بستر لازم برای حفظ ارتباطات در شرایط فعلی را محقق سازد، در گام اول در سریعترین زمان ممکن، فروردین سال جاری سامانه https://meetings.aut.ac.ir راه اندازی و در اختیار کاربران قرارگرفت.
 با توجه به ادامه یافتن شرایط و استقابل گسترده از سامانه جلسات آنلاین، مرکز را بر آن داشت تا در زمینه بهبود کیفیت این سرویس تلاش مضاعفی داشته باشد. نسخه‌ی جدید این سامانه https://meeting۲.aut.ac.ir اکنون بعنوان سامانه میتینگ دو، در سطح دانشگاه به مرحله‌ی بهره‌‌برداری رسیده و تاکنون بازخوردهای مثبتی را نیزدر پی داشته است. جدا سازی اپلیکیشن و دیتابیس در محیط سرور و انجام برخی تنظیمات منجر به کیفیت بهتر، بهبود قالب نمایش افراد در سامانه و... شده است.
 در حال حاضر کلیه‌ی جلسات و همایش‌های غیرحضوری دانشگاه، انجمن‌های علمی سطح دانشکده‌ها که به‌صورت منظم برگزار می‌شود، جلسات مجازی برگزاری دفاعیه‌های دانشجویی و... همگی در این بستر برقرار می‌گردند.
از تازه‌ترین رخدادهای این سامانه می‌توان به همایش دانشکده ریاضی اشاره داشت که از چهارشنبه تا جمعه‌ی هفته‌ی جاری برگزار خواهد شد، همچنین مراسم‌های ترحیم دو تن از بزرگان دانشگاه در پیش است که تعداد شرکت‌کنندگان آن چیزی حدود ۵۰۰ نفر تخمین زده شده‌ و تمامی تمهیدات لازم از جمله بالا بردن پهنای باند برای آن صورت گرفته است.
در حقیقت میتینگ دو حاصل تلاشی بود که در شرایط فعلی زنجیره‌ی ارتباطات قطع نشود و با کیفیتی مقبول و شرایطی راحت‌تر این مهم انجام گیرد.
نشانی مطلب در وبگاه مرکز فناوری اطلاعات، امنیت و هوشمندسازی:
http://aut.ac.ir/find-10.3022.6193.fa.html
برگشت به اصل مطلب