بایگانی بخش اخبار مرکز

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 53 | تعداد کل بازدید های مطالب: 117,937 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ -

ارتقا زیرساخت سامانه بیگ بلو باتن دانشگاه صنعتی امیرکبیر – بهبودهای صورت گرفته و قابلیت‌های جدید (بهمن ماه ۱۴۰۰)

به گزارش مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ در راستای افزایش کیفیت آموزش مجازی برای اساتید و دانشجویان گرامی، کلیه سرویس‌های مرتبط با زیرساخت بیگ‌بلوباتن دانشگاه بروزرسانی شده و در این بروزرسانی علاوه بر رفع برخی باگ‌ها و مشکلات قبلی، قابلیت‌ها و امکانات جدیدی ارائه شده که از نگاه کلان این بروزرسانی‌ها در دو دسته زیر قرار می‌گیرند

img_yw_news
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰ -

راه اندازی ژنراتور مرکز داده دانشگاه

با همکاری معاونت محترم توسعه دانشگاه و همت همکاران محترم در اداره تاسیسات، دیروز ۱۰ دی ۱۴۰۰، کار نصب ژنراتور مرکز داده دانشگاه تکمیل شد. پیش از این تامین برق اضطراری مرکز صرفاً با کمک سیستم‌های UPS صورت می گرفت اما با تجهیز مرکز داده دانشگاه به ژنراتور، پایداری این مرکز در مقابل هر حادثه منجر به قطع برق افزایش یافته، و کیفیت سرویس‌دهی و Uptime سامانه‌ها افزایش خواهد یافت.

img_yw_news
شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ -

اصلاح ساختار سازمانی مکاتبات در نرم افزار اتوماسیون اداری دانشگاه

پیرو اهمیت همسان‌سازی ساختار رسمی و ساختار مکاتبات دانشگاه، مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه با انجام ممیزی لازم در این خصوص و مکاتبه با کلیه واحدها،  نسبت به تغیرات مورد نیاز جهت همسان‌سازی اقدام نموده است.

img_yw_news
پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ -

راه اندازی سامانه جامع واکسیناسیون دانشگاه توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

سامانه جامع واکسیناسیون دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه به آدرس vaccine.aut.ac.ir راه اندازی شد و جهت بهره برداری در اختیار معاونت فرهنگی و دانشجویی قرار گرفت.

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ -

لزوم ثبت نام در سامانه مدیریت شناسه کاربری دانشگاه صنعتی امیرکبیر

پیرو اطلاعیه‌های قبلی مبنی بر لزوم ثبت نام در سامانه مدیریت شناسه کاربری(register.aut.ac.ir)، در صورتی که در این سامانه ثبت نام نکرده‌اید امکان حضور در کلاس‌های مجازی را نخواهید داشت. و لازم است با توجه به راهنما هرچه سریعتر در این سامانه ثبت‌نام نموده و نسبت به فعالسازی شناسه دائمی خود اقدام نمایید.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ -

ارتقا و به‌روز رسانی سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دروس (Courses)

اساتید و دانشجویان گرامی. سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه (کورسز)، به منظور بهره‌گیری از ویژگی های جدید تمرین و آزمون، و همچنین بهبود سرعت، کارایی و امنیت سامانه، به مودل نسخه ۳.۱۱ به روز رسانی شد

img_yw_news
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ -

ارتقای مجدد سامانه بیگبلوی دانشگاه

به اطلاع می‌رساند، در هفته گذشته با تلاش‌های تیم فنی و به‌روزرسانی سرویس‌دهنده‌های بیگبلوی دانشگاه (BBB)، بخش زیادی از مشکلات سامانه به شرح ذیل برطرف شده است

img_yw_news
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ -

تماس با مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه در ایام تعطیلات کرونا

اساتید و دانشجویان گرامی، با توجه به تعطیلی دانشگاه، مرکز  فناوری اطلاعات دانشگاه از طریق ایمیل زیر پاسخگوی کاربران گرامی خواهد بود...

img_yw_news
دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ -

جزئیات ارتقاء سامانه بیگ بلو باتن دانشگاه (آموزش مجازی)

با تلاش همکاران تیم بیگ‌‌بلوی‌باتن دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بهبودهای متنوعی در بخش‌های ظاهری و همچنین زیرساخت فنی سامانه بیگ‌‌بلوی‌باتن دانشگاه صورت گرفته که در این فرآیند تعدادی قابلیت جدید به سامانه افزوده شده، همچنین تعدادی از مشکلات پیشین مرتفع و بخشی از زیر سیستم‌های مورد استفاده ارتقاء و بهبود عملکرد داشته‌اند.

img_yw_news
شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ -

ارتقای سامانه آموزش مجازی نیما

با تلاش‌های فراوان تیم سامانه نیما در ایام تعطیلات نوروز، سامانه جدید آموزش مجازی نیما ارتقا یافته است.

img_yw_news
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ -

به‌روزرسانی و لینک سامانه رفاهی (بیمه تکمیلی) به سامانه حقوق و دستمزد

با پایان قرارداد بیمه تکمیلی دانشگاه (بیمه دانا) و آغاز بیمه تکمیلی جدید(بیمه ایران) اطلاعات بیمه‌شدگان با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و واحد رفاهی ویرایش و به‌روزرسانی شد. طی این فرآیند، اطلاعات شاغلین جهت پیاده‌سازی بیمه تکمیلی در سال جدید به بیمه تکمیلی سامانه اتوماسیون اداری منتقل شده و لینک آن به سامانه حقوق ودستمزد دانشگاه از دی ماه سال جاری برقرار شد .

img_yw_news
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ -

آخرین مهلت ثبت‌نام دریافت بسته‌های اینترنت رایگان دانشجویان

به اطلاع می‌رساند آخرین مهلت ثبت‌نام جهت دریافت بسته‌های اینترنت ۶۰ گیگابایتی اینترنت «رایگان» برای دانشجویان، تا ساعت ۲۴ شنبه ۹ اسفندماه است و این مهلت قابل تمدید نخواهد بود...

img_yw_news
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ -

به‌روز رسانی اطلاعات اعضای محترم هیات علمی دانشگاه در سامانه " HES" وزارت علوم

با توجه به اینکه تصمیم‌گیری‌های کلان از جمله تخصیص بودجه جهت توسعه، نظارت و ارزیابی، ایجاد رشته، گرایش و مقطع  هر ساله در وزارت علوم برمبنای اطلاعات دانشگاه‌ها در سامانه "HES" می باشد، به‌روزرسانی اطلاعات در این سامانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

img_yw_news
جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ -

اینترنت رایگان دانشجویی

به اطلاع کلیه دانشجویان محترم می‌رساند که با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، و پیگیری صورت گرفته توسط مدیران دانشگاه، بسته ۶۰ گیگابایتی اینترنت رایگان دانشجویی در قالب بسته‌های اینترنتی در دو نوع اینترنت همراه و اینترنت ثابت، بصورت رایگان اهدا می‌گردد...

img_yw_news
سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ -

گزارش عملیات ارتقاء سرورهای بیگ بلو باتن

در ارتقای سرورهای بیگ بلو باتن دانشگاه قابلیت‌های جدیدی به سامانه افزوده شده و تعدادی از مشکلات پیشین مرتفع شده است. این ارتقا علاوه بر بهبود عملکرد منجر به امکان برگزاری جلسات با تعداد نفرات بالا در سامانه شده است.

img_yw_news
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ -

دسترسی به فایل‌ها و گزارشات دروس در سامانه جدید آزمایشی نیما

اساتید و دانشجویان گرامی، با سلام و آرزوی سلامتی برای دسترسی به ‌فایل‌ها و گزارش‌های سامانه نیما بدون نیاز به فلش‌پلیر می‌توانید از طریق لینک زیر وارد سامانه جدید آزمایشی نیما شوید...

img_yw_news
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ -

راه اندازی سامانه Bluemeet جهت برگزاری وبینار و جلسات آموزش مجازی

سامانه Bluemeet یکی از پروژه های فعال است که در شرایط فعلی و باتوجه به شیوع اپیدمی کرونا برای برگزاری وبینار  و جلسات آموزش مجازی توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ -

گزارش فعالیت‌های به‌روزرسانی وب‌سایت‌های دانشگاه

از اواخر سال ۹۶ وب‌سایت جدید دانشگاه با تکنولوژی به‌روز و متفاوت و همچنین با درنظر گرفتن تغییرات ساختار سازمانی دانشگاه از جمله ایجاد پردیس‌ها، تغییراتی در دانشکده‌ها، پژوهشکده‌ها و غیره، بر اساس ساختار سازمانی جدید، توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات راه اندازی شد. درفاز بعدی پس از  افتتاح وب‌سایت دانشگاه، پروژه به‌روزرسانی و ساماندهی وب‌سایت‌های دانشکده‌ها، واحدهای اقماری، معاونت‌ها و برخی حوزه‌های ستادی در دستور کار مرکز قرار گرفت. جهت انتقال به زیرساخت جدید، پنل‌های اختصاصی هر واحد ایجاد شده دراختیار واحدها قرارگرفت و همکاری لازم جهت راه‌اندازی با کلیه واحدها انجام شد.

img_yw_news
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ -

راه اندازی سامانه متمرکز احراز هویت کاربران

با توجه به تعدد سامانه‌های دانشگاه و صدور شناسه‌های کاربری مختلف برای ورود به هرسامانه، جهت یکپارچه‌سازی و مدیریت حساب‌های کاربران، همچنین ورود به سامانه‌های مختلف  از طریق یک درگاه واحد، مرکز فناوری اطلاعات اقدام به راه‌اندازی سامانه متمرکز احراز هویت SSO (Single Sign On) کرده است.

img_yw_news
یکشنبه ۷ دی ۱۳۹۹ -

راه‌اندازی سیستم آموزش مجازی بیگ بلوباتن

از ابتدای سال تحصیلی جدید، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات با راه اندازی سیستم آموزش مجازی بیگ‌بلوباتن و ترکیب‌آن با سامانه‌های آموزشی مدیریت محتوای دروس- مودل ( courses.aut.ac.ir ) مفتخر است که روزانه به بیش از ۳۵۰۰ نفر خدمات آموزش مجازی خود را ارائه دهد.

img_yw_news
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ -

افزایش پهنای باند اینترنت دانشگاه از اول آذر ماه

محدودیت‌های ایجاد شده به دلیل اپیدمی کرونا و عدم برگزاری همایش‌ها و جلسات حضوری، باعث شده استقبال از سامانه‌های جلسات غیرحضوری و سایر پلتفرم‌های مجازی مرکز افزایش یابد. جهت افزایش کیفیت این سرویس‌ها و جلوگیری از اختلال در آموزش‌های الکترونیکی، از اول آذرماه اینترنت دانشگاه به میزان Mbps ۱۰۰ افزایش پهنای باند صورت گرفت.

img_yw_news
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ -

برگزاری رویداد بین‌المللی بر روی بستر سامانه میتینگ۲

کارگاهی با موضوع International Computational Biology Workshop of the Amirkabir University of Technology به ‌درخواست دانشکده ریاضی وعلوم کامپیوتر از ۱۹ تا ۲۱ آذرماه، با تعداد ۲۳۵ شرکت‌کننده بر بستر سامانه میتنگ۲ که به‌تازگی توسط مرکز بهره‌بردای شده، برگزار شد.

img_yw_news
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ -

انتقال سامانه اعتبار گرنت اساتید به پورتال آموزشی و پژوهشی

سامانه‌ای تحت عنوان سامانه گرنت اساتید در گذشته به‌صورت مجزا، فرآیند درخواست اعتبار پژوهشی اساتید را اجرایی می‌ساخت که به دلیل  عدم اتصال به هسته اصلی اطلاعات و مشکلات ناشی از آن، پیشنهاد پیاده‌سازی مجدد آن در پورتال دانشگاه مطرح گردید و اقدامات لازم در راستای پیاده‌سازی آن و ارائه نسخه اولیه صورت پذیرفت. در فاز بعدی با دریافت بازخوردها، نسخه کامل‌تر شده‌ی آن ارائه و راه‌اندازی شد.

img_yw_news
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۹ -

ارائه خدمات میزبانی وب توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

میزبانی وب (Web Hosting) شامل در اختیار گذاشتن فضا جهت انتشار وب سایت‌های مختلف دانشگاه در اینترنت است. مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات سال‌هاست سرویس میزبانی وب با زیردامنه‌های تحت نام دامنه دانشگاه (aut.ac.ir) را ارائه و پشتیبانی می‌کند.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ -

برخی اقدامات انجام شده در بخش دیتاسنتر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات

از سال ۹۵ با مطرح شدن بحث تمرکز داده‌ها و همزمان استقرار یک دستگاه استوریج، در دیتاسنتر دانشگاه تغییر و تحول کلی بوجود آمد و تا به امروز با توجه به رشد سریع تعداد سرویسهای ارائه شده توسط مرکز توسعه سخت‌افزاری به صورت پیوسته صورت گرفته است.

صفحه 1 از 3    
اولین
قبلی
1