بایگانی بخش اطلاعیه‌ها و هشدار‌ها

img_yw_news
سه شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ -

گزارش آسیب پذیری‌های Microsoft و لزوم بروزرسانی سیستم عامل ویندوز

مایکروسافت در به‌روزرسانی‌های امنیتی (ژوئن ۲۰۲۳) ۷۸ آسیب‌پذیری را گزارش داده است. طبقه بندی آسیب‌پذیری‌ها به شرح زیر است

img_yw_news
شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱ -

بد‌افزار SwiftSlicer

بد‌افزار SwiftSlicer که از نوع بدافزارهای Wiper یا به عبارت دیگر پاک‌کننده دیتاها است، در زیرساخت شبکه یک سازمان اکراینی مشاهده شده است.

img_yw_news
یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ -

فراخوان امریه سربازی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی امیرکبیر از بین فارغ‌التحصیلان و دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد با مشخصات ذیل سرباز امریه می‌پذیرد.

img_yw_news
چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ -

به‌روز رسانی مرورگر Mozilla Firefox

چندین آسیب‌پذیری در محصولات Mozilla Firefox کشف شده‌است که مهم‌ترین آن‌ها امکان اجرای کد دلخواه را برای مهاجم فراهم می‌کند. به کاربران توصیه می‌شود، هر چه سریع‌تر مرورگر فایرفاکس خود را به نسخه‌های جدید به‎‌روزرسانی نمایند.

img_yw_news
یکشنبه ۵ دی ۱۴۰۰ -

احتمال بروز اختلال درسرویس‌ها و سامانه‌ها مرکز داده دانشگاه در روز پنج‌شنبه

به اطلاع می‌رساند بدلیل عملیات اتصال ژنراتور به مرکز داده دانشگاه در روز پنج شنبه هفته جاری مورخ ۹ دی ۱۴۰۰، احتمال اختلال در کلیه سرویس‌ها و سامانه‌های مرکز داده دانشگاه از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر در این روز وجود دارد.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۰ -

در خصوص اخبار منتشرشده با موضوع نشت اطلاعات دانشجویان

پیرو اخبار منتشر شده در برخی از شبکه‌های اجتماعی مبنی بر لو رفتن اطلاعات دانشجویان و تصویر منتشر شده، موارد زیر به اطلاع می‌رسد:

img_yw_news
یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ -

به‌روزرسانی مرورگر وب chrome

با توجه به اینکه گوگل  در تاریخ ۲۵ اکتبر ۲۰۲۱ یک به‌روزرسانی اضطراری را برای مرورگر وب chrome خود ارائه کرده است، به کاربران Chrome توصیه می‌شود برای کاهش خطر احتمالی، مرورگر Chrome خود را به آخرین نسخه (۹۵٫۰٫۴۶۳۸٫۶۹) به‌روزرسانی کنند  

img_yw_news
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ -

هشدار امنیتی: ایمیل‌هایی با مضمون پر شدن فضای Mailbox

به اطلاع می‌رساند ایمیل‌هایی با مضمون پر شدن فضای Mailbox ، امکان حذف حساب کاربران و درخواست برای در اختیار قراردادن کلمه عبور جعلی بوده و این مرکز به هیچ وجه درخواستی جهت دریافت کلمه عبور یا سایر اطلاعات کاربران ارسال نکرده و نخواهد کرد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹ -

توصیه های امنیتی در خصوص رمزعبور کلیه سامانه‌ها

با توجه به اینکه استفاده از رمزهای عبور ساده  به خصوص برای کاربران با سطح دسترسی بالا می تواند داده های کاربران را در معرض خطر قراردهد ، توجه به توصیه های زیر ضروری می باشد

img_yw_news
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ -

هشدار امنیتی در خصوص سرویس میزبانی وب (Web Hosting )

کاربر/ مدیر وب سایت  موظف است رمز خود را پس از دریافت سریعاً تعویض نماید‌، حفاظت از رمز جدید به عهده کاربر/مدیر وب‌سایت می‌باشد و‌ مرکز فناوری اطلاعات مسئولیتی در این رابطه ندارد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ -

هشدار در مورد به‌روز‌رسانی سیستم عامل

با توجه به اهمیت حفاظت از داده‌های اداری/مالی/آموزشی دانشگاه از یک سو و همچنین گسترش روزافزون بدافزارها و باج افزارها در سطح اینترنت، ارتقای امنیت سیستم‌های کاربران گرامی از ضرورت بسیار بالایی برخوردار است.

img_yw_news
شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ -

هشدار امنیتی

اخیراً ایمیل‌هایی جعلی با مضمون امکان حذف حساب کاربران و درخواست برای در اختیار قراردادن کلمه عبور برای برخی کاربران ارسال شده است. توجه داشته باشید که این ایمیل‌ها جعلی بوده و این مرکز به هیچ وجه درخواستی جهت دریافت کلمه عبور یا سایر اطلاعات کاربران ارسال نکرده و نخواهد کرد.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -

پورتال آموزشی

برای ورود کاربران به سامانه  آموزشی و پژوهشی دانشگاه بر اساس نوع فعالیت هر کاربر، یک نام کاربری و کلمه عبور تخصیص داده شده است  .

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -

سرویس اینترنت

جهت ورود به ‌اینترنت و ‌نیز خروج از‌ آن و نیز مشاهده وضعیت‌ مصرف‌ خود‌ از آدرس https://internet.aut.ac.ir  استفاده گردد  و‌مطابق شکل زیر‌، حتماً به قفل سبز رنگ در آدرس بار توجه نمایید و در صورت مغایرت از ورود  به صفحه خودداری نمائید.

img_yw_news
دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -

سرویس پست الکترونیکی دانشگاه

جهت ورود به ‌سرویس پست الکترونیکی دانشگاه از آدرس https://webmail.aut.ac.ir  استفاده گردد. حتماً به قفل سبز رنگ در آدرس بار توجه نمایید و در صورت مغایرت از ورود به صفحه خودداری نمائید.