در خصوص اخبار منتشرشده با موضوع نشت اطلاعات دانشجویان

 | تاریخ ارسال: 1400/8/27 | 
پیرو اخبار منتشر شده در برخی از شبکه‌های اجتماعی مبنی بر لو رفتن اطلاعات دانشجویان و تصویر منتشر شده، موارد زیر به اطلاع می‌رسد:

- مرکز فناوری اطلاعات از حدود یک ماه قبل در جریان این موضوع بوده و بررسی‌های کارشناسی لازم را انجام داده است. 
- فایل ادعا شده مربوط به سال گذشته بوده و به جز نام، نام خانوادگی، ایمیل و دانشکده دانشجویان شامل هیچ داده شخصی و مهم دیگری نیست. 
- نشت این فایل ناشی از هک یا نفوذ به سامانه‌ها نبوده و فایل مربوطه جهت برگزاری انتخابات الکترونیک حدود یکسال قبل توسط پیمانکار دانشگاه به اشتباه روی سایت دانشگاه آپلود شده و پس از مدتی نیز پاک شده است.
- هش‌های پسوردی که در این فایل قرار داده شده جعلی بوده و مربوط به هیچ کدام از سامانه‌های دانشگاه نیست و لذا از این نظر هیچ تهدیدی متوجه حساب‌های کاربری دانشجویان نیست. این کار با هدف فریب افراد، بازارگرمی و فروش اطلاعات صورت گرفته است. 
- لیست دانشجویان هر دانشکده و ایمیل‌های آنها (همچنین اساتید) در وبسایت برخی دانشکده‌ها وجود دارد و از نظر مرکز فناوری اطلاعات، داده محرمانه‌ای محسوب نمی‌شود. 
- مجددا تاکید می‌گردد که اطلاعات هویتی و حساس مانند کد ملی، تاریخ تولد، رمز سامانه‌ها یا شماره موبایل در این فایل وجود ندارد.

لذا با بررسی کارشناسی انجام شده توسط مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه این موضوع ریسک امنیتی خاصی برای کاربران ایجاد نمی‌کند و جای نگرانی نیست.
مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی امیرکبیرCAPTCHA
دفعات مشاهده: 778 بار   |   دفعات چاپ: 74 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر