سوالات متداول سامانه احراز هویت متمرکز

 | تاریخ ارسال: 1400/2/11 | 
۱- اگر با پیغام "اطلاعات وارد شده مطابقت ندارد یا مجاز به ثبت نام نمی‌باشید"مواجه شده‌ام، چه‌کاری لازم است انجام شود؟
این پیام به دلایل مختلفی ممکن است نمایش داده شود. مراحل زیر را به ترتیب بررسی کنید و در صورتی که هم چنان مشکل وجود داشت از طریق سامانه تیکتینگ دانشگاه که آدرس آن در صفحه اصلی سامانه قرار دارد نسبت به مطرح نمودن مشکل خود با کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشکاه اقدام نمایید.
  1. رمز عبور پورتال خود را بررسی کنید و مطمین شوید که با رمز مورد نظر می‌توان وارد پورتال آموزشی شد. در صورت صحیح نبودن رمز عبور اقدام به بازیابی رمز عبور کنید و سپس با رمز عبور جدید نسبت به ثبت‌نام در سامانه احراز هویت متمرکز دانشگاه اقدام نمایید.
  2. در صورت دارا بودن چندین شماره دانشجویی، برای ثبت‌نام از شماره دانشجویی با وضعیت تحصیلی "فعال" استفاده کنید.
  3. اگر دانشجوی اتباع هستید شناسه هویتی را به "کد ملی اتباع" تغییر دهید و کد ملی ثبت شده در پورتال آموزشی خود را وارد کنید.
  4. در پورتال آموزشی تاریخ تولد ثبت شده را بررسی کنید. در صورتی که تاریخ ثبت شده صحیح نیست اگر دانشجوی کارشناسی هستید، برای ویرایش تاریخ تولد، با مدیریت امور آموزشی، خانوم صابری‌وند و میسی‌ون تماس بگیرید و اگر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستید، برای ویرایش تاریخ تولد، باید در سامانه http://pgrad.aut.ac.ir درخواست ویرایش اطلاعات شخصی را ثبت کنید.

۲-پیامک ثبت‌نام به شماره‌ای ارسال می‌شود که به آن دسترسی ندارم،  چه‌کاری لازم است انجام شود؟
اگر دانشجوی کارشناسی هستید، برای ویرایش شماره موبایل، با مدیریت امور آموزشی، خانوم صابری‌وند و میسی‌ون تماس بگیرید و اگر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستید برای ویرایش شماره موبایل، باید در سامانه http://pgrad.aut.ac.ir درخواست ویرایش اطلاعات شخصی را ثبت کنید.

 
۳_اگر با پیغام " تاریخ تولد شما در پورتال آموزشی با اطلاعات ثبت احوال مطابقت ندارد. لطفا نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام نمایید." مواجه شده‌ام، چه‌کاری لازم است انجام شود؟

در پورتال آموزشی تاریخ تولد ثبت شده را بررسی کنید. در صورتی که تاریخ ثبت شده صحیح نیست اگر دانشجوی کارشناسی هستید، برای ویرایش تاریخ تولد، با مدیریت امور آموزشی، خانوم صابری‌وند و میسی‌ون تماس بگیرید و اگر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستید، برای ویرایش تاریخ تولد، باید در سامانه http://pgrad.aut.ac.ir درخواست ویرایش اطلاعات شخصی را ثبت کنید.

۴-من دانشجوی دو رشته ای هستم و در پروفایل کاربری تنها اطلاعات یکی از رشته‌ها قابل مشاهده‌است. برای ورود به سامانه‌ها با رشته دیگر چه کاری لازم است انجام شود؟
در سامانه register.aut.ac.ir وارد پروفایل کاربری شوید سپس وارد بخش " همگام‌سازی اطلاعات کاربر" شوید. در این بخش بعد از وارد کردن کد امنیتی بر روی گزینه "بروزرسانی" کلیک کنید. اکنون باید اطلاعات رشته دیگر شما در پروفایل کاربری اضافه شده باشد.

۵-با بررسی موارد مطرح شده در صورت برطرف نشدن مشکل ،چه‌کاری لازم است انجام شود؟
در صورتی که با مطالعه بخش راهنما و بخش سوالات متداول مشکل احتمالی در ثبت نام برطرف نشد می توانید ابتدا مشکل خود را  به آدرس accountsaut.ac.ir ایمیل کرده و یا  در ساعات ۱۰ تا ۱۲ روزهای اداری با شماره ۰۲۱۶۴۵۴۲۸۷۳ تماس حاصل کنید.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 11552 بار   |   دفعات چاپ: 140 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر